Tarptautinis piešinių konkursas „Regiu muziką“

Mokslo metams artėjant į pabaigą gimnazijos dailės metodinės grupės iniciatyva buvo organizuotas tarptautinis mokinių piešinių konkursas „Regiu muziką“. Konkurso tema pasirinkta, remiantis žymaus Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio teze „Negaliu atskirti to, ką matau, nuo to, ką girdžiu…“. Organizuojant konkursą, buvo siekiama sudaryti sąlygas mokiniams kūrybiškai perteikti savo požiūrį į konkurso temą, t. y., pajausti ir išreikšti dviejų meno šakų: muzikos ir dailės sąsajas. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių kūrybinę iniciatyvą, estetinį skonį ir originalumą, skatinti meninę raišką, aktyvinti tarptautinį pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Džiugu, kad mokiniams ir mokytojams konkurso tema pasirodė įdomi ir konkursui buvo pateikti 159 mokinių kūrybiniai darbai iš Graikijos, Lenkijos bei Lietuvos miestų ir rajonų mokyklų: Vilniaus, Kauno, Ariogalos, Ignalinos, Jonavos, Kretingos, Mažeikių, Rokiškio, Pagėgių, Plungės, Tauragės, Vilkaviškio, Šiaulių.

Birželio 12 d. gimnazijoje įvyko šio konkurso laureatų apdovanojimo šventė ir kūrybinių darbų parodos atidarymas. Renginio vedėja Raimonda Sližienė kartu su III gimnazijos klasės gitaristais Dovydu Vidzikausku ir Alanu Brasu, kuriuos moko mokytojas Marius Būda, sukūrė puikią nuotaiką. Susirinkusiuosius karštą popietę sveikino gimnazijos meninio ugdymo skyriaus vedėja Irida Motekaitienė, dailės mokytojas, dailininkas Voldemaras Barakauskas.

Nors konkursas „Regiu muziką“ buvo pirmasis, bet tikrai ne paskutinis. Tikimės, kad ateityje tai taps gražia tradicija.

Konkurso laureatų sąrašas:

https://www.sondeckis.lt/wp-content/uploads/2019/06/2019-SSMG-laureatai-Regiu-muzika.pdf

Dailės mokytoja Loreta Narušienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.