„Trophee Mondial – 64“

Rugsėjo 23–27 dienomis Kaune vyko tarptautinis akordeonistų konkursas „Pasaulio trofėjus“ („Trophee Mondial“). Tuo metu Lietuva tapo olimpine akordeono muzikos sostine. Čia susirinko gausus  būrys akordeonistų iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių.

Atidarymo renginyje buvo surengtas koncertas „Naujoji karta“, kuriame pasirodė jaunieji Lietuvos akordeonistai. Jų tarpe Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistė Eglė Bartkevičiūtė.

Renginio metu  dalyviams buvo linkima kuo didžiausios sėkmės, o komisijos nariams puikios muzikos. Tarptautiniame akordeonistų konkurse „Pasaulio taurė“  atlikėjai varžėsi jaunimo ir senjorų klasikinės ir lengvosios muzikos žanrų 2 ir 3 turų kategorijų grupėse. Lygiagrečiai vyko vieno turo įvairaus amžiaus grupių atlikėjų konkursas.

Sėkmingai konkurso pagrindinės kategorijos jaunimo grupėje pasirodė Eglė Bartkevičiūtė, patekusi į II turą ir pasiekusi septintą rezultatą ir Mantas Lukauskas, dalyvavęs vieno turo konkurse ir pasiekęs taip pat septintą rezultatą.
Puikiai pagrindinėje konkurso kategorijoje pasirodė Augustinas Rakauskas ir Laimonas Salijus.
Vakarais Kauno filharmonijos didžiojo salėje koncertavo  pasaulinės akordeono žvaigždės  Jurijus Šiškinas iš Rusijos, duetas iš Azerbaidžiano: Etibar Gasimbeyli – akordeonas, Ilham Mirzeyev – nagara, ir džiazo trio: Ludovic Beier – akordeonas, Jean-Paul Jamot – gitara, Phillipe Lebel – kontrabosas  iš Prancūzijos.

Puikūs kitų šalių akordeonistų pasirodymai įkvėpė mūsų mokinius tolesniam darbui. Džiaugiamės, kad visi metodinės grupės mokiniai turėjo galimybę vieną dieną klausyti konkurso dalyvių perklausų ir senjorų lengvosios muzikos varžytuvių pirmojo turo pasirodymų.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.