Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ kovo 24–30 d.

Atidarymo renginys „> 5 interviu“

Mūsų gimnazijos bendruomenė kovo 24 d. „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2014“ pradėjo atidarymo renginiu „> 5 interviu“, kuriame svečiavosi Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė, Šiaulių universiteto dėstytojas Giedrius Girdvainis. Kartu pokalbyje dalyvavo mūsų gimnazijos mokytojai dr. Regina Marozienė (kanklių mokytoja), Jurgita Juozūnienė (vokalo mokytoja), Marius Būda (gitaros mokytojas).

Mūsų svečiai bei gimnazijos mokytojai pasidalino mintimis apie patyčias, tyčiojimosi iš kitų daromą žalą, draugiškumo svarbą ir jėgą, davė naudingų patarimų bei nuoširdžiai palinkėjo nedaryti kitiems nieko, ko nenorėtumėme patys patirti. Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis paskatino visus gyventi meilėje, pasikliauti Dievu… Visi kartu pašlovinome Viešpatį giesme. Tai buvo tikrai nuostabi akimirka…

Labai nuoširdžiai dėkojame svečiams bei pokalbyje dalyvavusiems gimnazijos mokytojams, kurie mūsų bendruomenei davė gėrio, meilės, grožio, išminties pamokas.

Jaukų bendravimą papildė mokinių Kristinos Čeidaitės, Liepos Jurgutavičiūtės, Eglės Bartkevičiūtės, Indrės Venslovaitės atliekama muzika. Atidarymo renginį organizavo ir vedė gimnazijos administracijos darbuotoja Gitana Labenskytė.

Paskaita apie patyčias gimnazijos bendruomenei

Kovo 25 d. gimnazijoje svečiavosi Šiaulių universiteto dėstytojas Giedrius Girdvainis, kuris skaitė paskaitą apie patyčias. Šiuo metu dėstytojas rašo disertaciją patyčių tema, atlieka mokslinius tyrimus, susijusius su patyčių reiškiniu mokyklose. Dėstytojas Giedrius Girdvainis papasakojo kas yra patyčios, kaip jas atpažinti, kokios yra patyčių formos, iš kokių vaikų mokyklose dažniausiai tyčiojamasi ir kodėl, kaip spręsti patyčių problemą mokyklose, kokia turi būti sukurta mokyklose sistema, norint užkirsti kelią patyčioms, kaip elgtis vaikams, jei susidūrė su patyčiomis, pateikė įvairių pavyzdžių, davė patarimų mokiniams bei patiems mokytojams…

Norintys pabendrauti su dėstytoju, galėjo pasilikti po paskaitos ir aptarti  rūpimus klausimus. Labai dėkojame dėstytojui Giedriui Girdvainiui už įdomią ir naudingą paskaitą.

Apskritojo stalo diskusija „Plonytė linija tarp humoro ir patyčių“

Kovo 26 d. vyko apskritojo stalo diskusija „Plonytė linija tarp humoro ir patyčių“, kurioje dalyvavo 9–12 kl. mokiniai, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai.

Kaip nesuklysti nubrėžiant ribą tarp juoko, draugiško humoro, kritikos ir patyčių? Kaip atpažinti gerą humorą? Memai valdo internetą? Kas tai? Juokiamės iš politikų, platinami jų memai, tai yra pilietinio aktyvumo raiška ar tai yra žeminimo ir psichologinio smurto elementai? Šie ir kiti klausimai buvo diskusijos pagrindas.

Diskusijos pabaigoje, visi galėjo reflektuoti: Kokie jausmai po diskusijos? Ar norėjo ir galėjo išsakyti savo mintis? Ar sunku pirmiausia išklausyti kitą? Ką duoda veiksmo savaitės BE PATYČIŲ veiklos kiekvienam asmeniškai ir kokių veiklų norėtų daugiau gimnazijos bendruomenėje?

Diskusijos dalyviai teigė, jog jautėsi gerai, kada jų nuomonė buvo išgirsta. Mokiniai išsakė įvairias nuomones apie humorą ir patyčias, pažymėjo, kad diskusijos metu netgi pakeitė savo mąstymą ir galvoja kaip reikia keisti savo elgesį…

Šiltoje ir draugiškoje aplinkoje apskritojo stalo diskusijos „meno“ mokėmės visi kartu, gerai praleidome laiką, išsakėme savo nuomonę ir išklausėme kitų.

Draugiškiausių gimnazijos mokinių apdovanojimai

Kovo 27 d. apdovanojome draugiškiausius gimnazijos mokinius, kuriuos išsirinko kiekviena klasė.

Mokiniai rinko draugiškiausią bendraklasį, kuris nuo šių mokslo metų rugsėjo 1 d. pasižymėjo kaip labiausiai gebantis draugiškiausiai, pagarbiausiai bendrauti su klasės draugais bei gimnazijos darbuotojais. Na, o antrokai išsirinko net tris tokius vaikus, jie visi surinko po lygiai klasės draugų skirtų balų.

Visiems ,,Draugiškiausiojo mokinio“ titulą pelniusiems vaikams gimnazijos direktorė Irena Asauskienė įteikė po padėką. Kiekvienas vaikas dar gavo ir po maišelį saldainių, kuriuos galėjo pasidalinti su visais klasės draugais dalyvavusiais rinkimuose. Papildomai saldainiais buvo apdovanota 1 kl. mokinė Ula Klingaitė, kuriai klasės draugai skyrė taip pat nemažai balų.

Galime pasidžiaugti, kad mokiniai savo rinkimų lapeliuose įrašė daugiau nei po vieną draugišką mokinį, kad klasėse vaikai draugiškai bendrauja. Pačiais draugiškiausiais šiemet išrinkta iš viso 10 mokinių.

 Draugiškiausieji Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai

  • 1 kl. – Rugilė Bunevičiūtė
  • 2 kl. – Gabija Plungytė, Auksė Šarauskaitė, Ramunė Vaicekauskaitė
  • 9 kl. – Augustė Emilija Janonytė
  • 10 kl. – Kornelijus Stučkus
  • 11a kl. – Medeinė Mickevičiūtė
  • 11b kl. – Indrė Bieliauskaitė
  • 12a kl. – Erikas Dargis
  • 12 b. kl. – Grėtė Vaičiulytė

SVEIKINAME ir linkime visiems gimnazijos mokiniams gražiai, pagarbiai draugauti,  puoselėti draugystę!

Pirmokai piešia draugystę

Gimnazistės dalyvavo protų mūšyje „Kartu galim daug“

Kovo 27 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vykusiame protų mūšyje kartu su socialine pedagoge  Alma Grigiene dalyvavo mūsų gimnazijos vienuoliktokės Viktorija Švobaitė ir Inesa Matiliūnaitė

Šis renginys buvo skirtas „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ veiklų plėtojimui, bendravimui ir bendradarbiavimui. Mišrios komandos buvo sudarytos iš įvairių miesto ugdymo įstaigų, mokinių, mokytojų, socialinių pedagogų, policijos pareigūnų, vaiko teisių apsaugos specialistų.

Visiems protų mūšio dalyviams įteikti padėkos raštai. Įspūdžiais apie įvykusį renginį pasidalinome prie arbatos puodelio.

Tokie renginiai yra ne tik puiki laisvalaikio praleidimo forma, bet ir galimybė daugiau sužinoti, lavinti mąstymą, plėtoti kompetencijas ir bendravimo įgūdžius.

Informuojame, kad Vaikų linija veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu dirba visą parą (nuo kovo 24 d. 8 val. iki kovo 31 d. 8 val.).

Filmukas „Elektroninės patyčios. Ar žinai, kaip jas sustabdyti?“, skirtas 11–15 m. vaikams.

Leidykla „Vaga“ išleido specialų kuponą „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ proga su 30 proc. nuolaida įsigyti Jodee Blanco knygą „Prašau, liaukitės iš manęs tyčiotis“, kurį galite atsisiųsti iš čia.

„Vaikų linijos“ pranešimas apie prasidėjusią Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ, atlikto tyrimo duomenis bei partnerių veiklomis pranešime spaudai.

Vaikų linija“ kviečia prisidėti prie Europos dienos prieš patyčias atsiradimo pasirašant elektroninę peticiją. Europoje vykdoma kampanija “One Day in Europe, every Day for children” skatina piliečius ir organizacijas pasirašyti elektroninę peticiją tam, kad Europoje būtų įteisinta Europos diena prieš patyčias. Ši peticija bus pateikta Europos Komisijai. „Vaikų linija“ kviečia piliečius bei organizacijas prisidėti prie Europos dienos prieš patyčias atsiradimo pasirašant šią peticiją. Nors esame maža valstybė, bet parodykime, kad Lietuvoje yra daug žmonių ir organizacijų kurie palaiko šią iniciatyvą!

Kviečiame visus, turintys paskyras Facebook tinkle, kviečiami palaikyti BE PATYČIŲ iniciatyvą įsikeliant pridedamą paveikslėlį vietoje savo nuotraukos.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.