Viešnia iš Latvijos Agnesė Čīče

Spalio 4 d. mūsų gimnazija sulaukė daug svečių. Čia vyko viešnios iš Latvijos Agnesės Čīčes vedamas mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Improvizavimo gebėjimų ugdymas muzikuojant“, į kurį susirinko virš 60 pedagogų. Agnesė Čīče – jauna charizmatiška asmenybė, dirbanti muzikos mokytoja su įvairaus amžiaus tarpsnių vaikais Kuldygoje ir Turlavoje bei vadovaujanti ne vienam vokaliniam ansambliui.

Pravesti seminarą Lietuvoje ją paskatino mokytojų Raimondos Sližienės ir Loretos Narušienės praėjusį pavasarį užmegzti asmeniniai ryšiai Erasmus+KA1 kursų Paryžiuje metu. Kartu su koncertmeisteriu Zigurdu Tursu ir savo ansamblių nariais Agnesė seminaro metu pasidalino asmenine metodika mokant dainavimo ansamblyje. Mūsų gimnazijos mokiniams teko patiems išbandyti improvizacijos galimybes dainuojant kartu su Agnese. O kantriausiųjų klausytojų seminaro pabaigoje laukė svečių koncertas, kurio metu ir kolegos, ir mokiniai buvo sužavėti lektorės nuoširdumu, energija, betarpišku bendravimu trimis kalbomis.

Agnesė mums visiems gali būti puikiu pavyzdžiu, kaip išlikti žingeidžiu, žinių ir mokslo trokštančiu žmogumi. Liepojos universitete ji studijavo muzikos pedagogiką,  kur įgijo bakalauro ir magistro laipsnius.  Po vadybos programos studijų įgijo vadybos magistro laipsnį. Taip pat yra baigusi Ventspilio teisės kolegiją, turi advokato patarėjos kvalifikaciją ir vis dar nori mokytis…

Mūsų svečiai šį savaitgalį dalyvavo Šiauliuose vykusiame 8-ajame tarptautiniame chorų muzikos festivalyje-konkurse „Šiauliai Cantat“. Agnesės Čīčes vadovaujamas moterų vokalinis ansamblis „Karameles“ pelnė šio festivalio Grand Prix. Džiaugdamiesi kaimynų latvių sėkme, tikimės, kad ir toliau bendrausime su Agnese ir jos komanda naujuose projektuose.

Seminaro medžiaga

Mokytoja Loreta Narušienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.