Virtualus susitikimas su rašytoja Kotryna Zyle

Mokslo metų paskutinėmis dienomis antrokai ir trečiokai virtualioje aplinkoje susitiko su vaikų rašytoja, dailininke, iliustratore Kotryna Zyle. Antrokai drauge su rašytoja skaitė knygelę „Mažas kaip vabalėlis“. Sužinojo, kad norint parašyti knygą, reikia surinkti medžiagos apie numatytus veikėjus (gilę su skylute, vabalą su straubliuku, voverę, drevę, žvaigždę), tuomet pagalvoti kaip jie turėtų atrodyti, padaryti ne vieną eskizą, sudėti į knygutę, o jei dar norisi, kad šviestų žvaigždutė, tai dar ir specialią skylutę knygoje reikia padaryti. Vaikai knygelėje ieškojo netiesioginės reikšmės žodžių – alegorijos, sutapatinimo su žmogumi. Labai smagu, kad antrokams tai pavyko.

Trečiokai susidomėję klausėsi jaunos rašytojos pasakojimo, kaip gimė „Didžioji būtybių knyga“.  Autorė mitologines būtybes pristato per šių laikų realijas: kur jos slepiasi šiomis dienomis, ką veikia, kaip maskuojasi, kaip atpažįstamos. Kartu su rašytoja Kotryna Zyle mokiniai prisiminė, kuo tikėjo senovės lietuviai, kodėl, aptarė savo baimes.

Džiaugiamės susitikimu su rašytoja, kuri ne tik įdomiai papasakojo apie knygų ir iliustracijų kūrimą, bet ir įkvėpė vaikus patiems kurti, rašyti knygas, piešti iliustracijas.

Pradinių klasių mokytojos Jolanta Butenienė ir Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.