Vizitas į Siciliją

Kovo 4–11 dienomis gimnazijos komanda: 3–5 klasių mokiniai Ūpartas Lazdynas, Agnius Juška, Ula Klingaitė, Nedas Čeponis, Erikas Sabaliauskas, Vesta Verbaitė, Juta Giceviča, Rugilė Sabaliauskaitė, lydimi gimnazijos neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjos Astos Vaičiūnienės bei dailės mokytojų Justinos Šaltės ir Loretos Narušienės, lankėsi tarptautinio programos Erasmus+KA2 projekto „Spalvotos dainos“ partnerių mokykloje Circolo Didattico „Palazzello“, Ragusos (it. Ragusa) mieste. Šis Italijos miestas randasi Sicilijos pietinėje dalyje, prie Irminio upės. Pakeliui į Ragusą turėjome pusdienį apžiūrėti Romą.

Pirmą vizito dieną mokyklos bendruomenė mus gražiai sutiko mokykloje, o po to išvykome į Ragusos savivaldybę susitikti su šio miesto meru, kuris labai maloniai mus priėmė ir pasidžiaugė vykdomu projektu ir jo nauda mokiniams, kurie, jo manymu, tokiame ankstyvame amžiuje įgis neįkainojamos patirties. Taip pat apžiūrėjome „Prefettura“ apartamentus.

Po pietų susipažinome su miestu, kurį sudaro dvi dalys: žemutinė – senamiestis ir aukštutinė dalis – naujieji pastatai. Senamiesčio dalis, vadinama Ragusa Ibla, 2002 metais buvo įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą. Joje yra išlikę graikų nekropolio fragmentai, daug Sicilijos baroko architektūros paminklų – XVIII a. vidurio šv. Jurgio bazilika ir šv. Jurgio bažnyčia, Santa Maria delle Scale bažnyčia, gotikinė normanų šv. Antano bažnyčia. Aukštutinėje dalyje žymiausias architektūros paminklas – šv. Jono Krikštytojo katedra.

Antrą dieną lankėmės Donnafugata pilyje su nuostabiu sodu, kuriame buvo didžiulis labirintas. Mokiniai su didžiuliu malonumu lakstė po labirintą ir be galo džiaugėsi radę išėjimą. Pilies sode kūrėme žemės meną iš įvairių spalvų gėlių ir lapų. Kartu su italais ir ispanais sukūrėme drugelį.

Kitą dieną vykome į keramikos dirbtuves, kuriose mokiniai lipdė ir piešė ant glazūruotų molinių plokštelių. Šios veiklos ypač patiko mūsų gimnazijos mokiniams. Nedas Čeponis savo drugelį-logotipą nulipdė iš molio. Po šių veiklų apžiūrėjome nuostabų Kaltadžirone miestą, kuris garsėja nuostabiais dekoruotais laiptais, kuriuos sudaro net 142 pakopos. Vaikai kuo puikiausiai jas įveikė, kai kurie net keletą kartų užkopė ir nulipo.

Kelios dienos buvo skirtos mokymosi veikloms mokykloje – mokiniai piešė, skaitė sukurtus eilėraščius, dainavo dainas. Vietiniai mokiniai pristatė spektaklį-miuziklą, atspindintį visą italų istorijos raidą. Du vakarus projekto dalyviai – vaikai, jų tėveliai ir mokytojai kartu vakarieniavome. Kitus vakarus mokiniai su šeimomis individualiai planavo savo veiklas. Mokiniai gyveno italų šeimose, taigi, jie turėjo galimybę pamatyti italų kasdienybę, tradicijas.

Projekto vadovė Justina Šaltė

 

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.