XI-as tarptautinis akordeono muzikos festivalis Limbaži mieste Latvijoje

Kovo 17-20 dienomis Limbaži mieste Latvijoje vyko XI-as tarptautinis akordeono muzikos festivalis. Tai gilias tradicijas turintis, jau 20-ies metų jubiliejų švenčiantis renginys.

Festivalyje dalyvavo virš 200 dalyvių iš 8 šalių. Tai Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Norvegijos, Serbijos, Vokietijos, Moldovos, Estijos atlikėjai. Jų tarpe solistai, ansambliai, akordeonistų ir kamerinis orkestrai. Vyko klasikinės, bažnytinės, originalios, pramoginės muzikos koncertai, seminarai, konkursas.

Lietuvą festivalyje atstovavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio konservatorijos akordeonistai. Koncertuose grojo solistai Tadas Motiečius, Deividas Jocius, akordeonų kvintetas ir akordeonų duetas. Ir mokiniai ir mokytojai grojo tarptautiniame akordeonistų orkestre „Baltijos tremolo“. Seminarus vedė pedagogai Romanas Bažilinas (Rusija) ir Margarita Gloch (Vokietija).

Festivalio metu vyko ansamblinio muzikavimo konkursas. Jame dalyvavo Latvijos, Lietuvos, Vokietijos ir Moldovos kolektyvai. Konkurso Grand Prix laimėjo Lietuvos duetas Šiaulių Sauliaus Sondeckio konservatorijos papildomo mokymo skyriaus mokinė Eglė Bartkevičiūtė ir Kelmės meno mokyklos mokytojos Vaivos Bukantienės mokinys Gytis Kaušius.

Šventė baigėsi įspūdingu koncertu Rygos Ave Sol koncertų salėje, kuriame dalyvavo visi mūsų atlikėjai.

 

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.