XII atviras Ukrainos akordeonistų-bajanistų konkursas „Verzunki Prikarpatja“

Jau XII kartą lapkričio mėnesio paskutinėmis dienomis Ukrainoje vyko atviras Ukrainos akordeonistų-bajanistų konkursas, kurį organizavo Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija, Ukrainos muzikų sąjunga ir pasaulinė akordeonistų konfederacija (Confederation Mondiale de l’Accordeon). Konkursas rengiamas siekiant populiarinti akordeono-bajano atlikimo meną, apibendrinti specialiųjų disciplinų mokymo metodus, skleisti pažangią pedagoginę patirtį.

Renginio metu vyko jaunųjų atlikėjų konkursas, tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Liaudies ir instrumentinis menas XX–XXI amžių sandūroje“, profesoriaus Frederic Deschamps (Prancūzija) meistriškumo pamokos ir tarptautinių konkursų laureatų koncertai. Atidarymo koncertas buvo skirtas Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinio Jono Vozbuto rečitaliui. Jo programoje skambėjo įvairių epochų ir stilių muzika. Šiltai klausytojų buvo sutikta kompozitoriaus A. Nyzhnik Partitos Nr. 3 „De žavu“ premjera.

Konkurse sėkmingai pasirodė gimnazijos auklėtiniai M. Dudnikas, M. Dambrauskaitė, N. Rimkus, O. Lukauskaitė, akordeonistų duetai: J. Vozbutas ir O. Lukauskaitė, M. Dudnikas ir M. Dambrauskaitė. Mūsų auklėtiniai dėmesingai išklausė konkursų dalyvių konkursines programas ir atviras prof. F. Deschamps pamokas.

Visą praleistą laiką Karpatuose lydėjo puikus saulėtas oras ir gera nuotaika.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.