XV tarptautinis akordeonistų festivalis „Limbaži“

Nedideliame Latvijos Limbažų miestelyje vyksta dideli darbai. Čia gyvena ir dirba daug iniciatyvių ir kūrybingų žmonių, miestelio bendruomenė aktyviai dalyvauja visose šventėse ir visuose renginiuose. Kovo 7–10 dienomis miestelyje skambėjo akordeono muzika. Čia vyko XV tarptautinis akordeonistų festivalis ir jaunųjų atlikėjų ansamblinio muzikavimo konkursas. Festivalio dalyviai klausėsi puikių atlikėjų, dalyvavo seminare, muzikavo tarptautiniame akordeonų orkestre „Baltic tremolo“.

Konkurse dalyvavo du gimnazijos akordeonų duetai. Tai Jonas Vozbutas ir Orinta Lukauskaitė, kurie laimėjo Grand Prix apdovanojimą, bei Motiejus Dudnikas ir Miglė Dambrauskaitė, konkurse laimėję I vietą. Akordeonistas Jonas Vozbutas dalyvavo seminare, kurį vedė prestižinių konkursų laureatas Maskvos Gniesinų instituto pedagogas Nikita Vlasovas. Jonas dalyvavo ir festivalio atidarymo bei uždarymo koncertuose.

Ilgametis festivalio organizatorius buvo Viktoras Nikandrovas. Pirmą kartą festivalis vyko be šio žmogaus, jo tradicijas perėmė jo buvę mokiniai. Konkursui nuo šiol bus suteiktas Viktoro Nikandrovo vardas.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.