XV tarptautinis akordeonistų konkursas „Vilnius 2023“

Pagaliau po keturių metų gyvo bendravimo pertraukos įvyko ilgai lauktas susitikimas ‒ buvo organizuotas XV tarptautinis akordeonistų konkursas „Vilnius 2023“. Konkurso meno vadovas LAA prezidentas ir LMTA Akordeono katedros vedėjas prof. Raimondas Sviackevičius džiaugiasi, kad šis konkursas jau tapo vienu svarbiausių akordeonų konkursų Europos žemėlapyje. Konkursas sukviečia pačius gabiausius Lietuvos ir užsienio jaunuosius atlikėjus, suteikdamas jiems galimybę pademonstruoti savo meninius ir techninius gebėjimus, pasisemti patirties iš kitų konkurso dalyvių, pradėti savo kelią profesionalios karjeros link. Džiugu, kad jaunuosius atlikėjus vertino garsiausių pasaulio aukštųjų mokyklų profesoriai, aukščiausio lygio specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Serbijos, Suomijos, Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos ir Danijos.

Pasiruošimas konkursui prasidėjo vasarą, kai seminaro metu Palangoje buvo aptarti jo nuostatai. Kovo 11 dieną įvyko respublikinis konkursas – atranka į konkurso tarptautinę kategoriją. Visi sėkmingai pasirodę ir pasitikintys savo jėgomis galėjo dar kartą atlikti savo paruoštą programą tarptautinei vertinimo komisijai varžydamiesi su kitų šalių atlikėjais. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos penki dalyviai tapo respublikinio konkurso pirmos vietos laureatais, tačiau tarptautinėje kategorijoje dalyvavo tik du akordeonistai. Tai ‒ Motiejus Dudnikas ir Jonas Vozbutas. Abu atlikėjai tarptautiniame konkurse tapo pirmos vietos laureatais ir dalyvavo laureatų koncerte Vilniaus rotušėje.

Tiek atlikėjams, tiek jų mokytojams šis konkursas ‒ tai muzikos  šventė, skirta padrąsinti jaunosios kartos akordeonistų kultūrinį aktyvumą.

 Kitą dieną po tarptautinio konkurso, kovo 27-ąją, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos kolektyvas buvo pamalonintas iš Šveicarijos atvykusios prof. Elsbeth Moser apsilankymu. Ji Šiaulių miesto ir regiono muzikos mokytojams pristatė pranešimą „Elementarieji pagrindai, padedantys geriau suprasti J. S. Bacho muziką“ bei vedė atviras pamokas. Gimnazijos akordeonistas Jonas Vozbutas šiuo metu gilina savo žinias pas prof. Elsbeth Mozer. Jis talkino organizuojant šį susitikimą ir vertėjavo viso renginio metu. Esame dėkingi gimnazijos direktorei Reginai Marozienei už šio seminaro organizavimo darbus ir Jonui už tarpininkavimą ir vertėjo darbą renginio metu.

Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.