Žemės dienai skirta meninė akcija

Kiekvienais metais kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena. Jos metu diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti aplinkai palankius sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.

Žemės dienai sukūrėme erdvinį objektą „Gyvasties nuoskauda“. Jį sukurti įkvėpė šalia Černobylio esantis miestas Pripetė, kuris mums simbolizuoja gamtos sugrįžimą į suniokotą vietą, primena, kodėl turime saugoti Žemę, ir perspėja apie nerūpestingus veiksmus.

Taip pat atlikome meninę akciją-fotosesiją, kuri atskleidžia mūsų vidinį susirūpinimą dėl Žemės taršos bei nykstančios gamtos. Nuotraukose vyraujanti simbolika, spalvinė nuotaika, personažai reiškia liūdesį, sielvartą dėl ateities Žemėje. Mes tiesiame pagalbos ranką-gėlę, kuri atgaivintų komercinių idėjų nuniokotą, pramonės industrijos sudarkytą Žemės paviršių.

Šia menine akcija norime jus paskatinti kartu su mumis tiesti pagalbos ranką gamtai, susirūpinti ir veikti už spalvingą, gyvybingą ateitį.

Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tai galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną.

Meninėje akcijoje su mokytoja Gitana Kaltaniene dalyvavo IIb gimnazijos klasės mokinės: Deimantė S., Kamilė P., Adriana D., Indrėja A., Goda S., Fausta S., Ugnė J., Gabrielė S.

Fotosesiją parengė Deimantė, tekstą ‒ Goda ir Deimantė.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.