Žemės dienai skirtas projektas

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 dienomis, minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną.

1992 metais Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, visuomenės darnios raidos būtinybę, primenama, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų beatodairiškai nukreipta tik mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.

Kasmet gimnazijoje organizuojami renginiai, vyksta pokalbiai bei susitikimai, kuriuose kalbama apie planetos problemas, raginama savo kasdieninę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Šiemet visą mėnesį vyko projektas „Žemė – mūsų visų planeta“. Projekte dalyvavo visų klasių mokiniai kartu su bendrojo ugdymo ir dailės mokytojais. Žemės diena prasidėjo šventinių vaizdo skaidrių apie žemės grožį ir kylanti pavojų šiam grožiui demonstravimu informaciniame ekrane. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame renginyje „Žaliasis raštingumas“, kūrybinių darbų konkurse „Žydintis medis“, edukacinėje pamokoje „Čia mano Žemė“, sodino augalus, kuriuos augins iki vasaros.

5‒8 klasių mokiniai sukūrė Žemės mėnesiui skirtą instaliaciją po atviru dangumi, su Scratch programa kūrė atvirutes, dalyvavo dailyraščio konkurse „Eilės apie pavasarį“, vykdė kūrybinius darbus „Žemei linkėjimai ir pasižadėjimai“. Dalyvavo susitikime su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos atstovais, parengė plakatus „Ką aš darau dėl aplinkos apsaugos?“.

I‒IV gimnazijos klasių mokiniai taip pat aktyviai prisijungė prie projekto: vedė edukacines pamokas pradinių klasių mokiniams, dalyvavo pamokoje „Vandens kelias“ netradicinėje aplinkoje, gamino priemones cheminei oro taršai mažinti, dalyvavo gamtos protmūšyje.

Mokiniai suprato, kad nors ir maži, atrodytų, nežymūs mūsų darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos. Energijai pagaminti naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai, teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl ko šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai.

Fizikos mokytoja Ona Girjotienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.