Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas

Nuo 1988 m. Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva kiekvienais metais gruodžio 1-ąją minima Pasaulinė kovos su AIDS diena.

Tai galimybė žmonėms visame pasaulyje vienytis, kovojant su žmogaus imunodeficito viruso infekcija (ŽIV), parodyti solidarumą ir paramą sergantiems ŽIV ir prisiminti tuos, kurie mirė nuo ligų, susijusių su įgytu imunodeficito sindromu (AIDS). Pasaulinę AIDS dieną siekiama atkeipti dėmesį į brangiausią žmogaus turtą – sveikatą.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Pasaulinės AIDS dienos minėjimas

Jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

Lapkričio 26 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko tradicinė jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“.

Mokiniai atsitiktine tvarka buvo suskirstyti į 10 komandų, pavadintų Lietuvoje nenusileidžiančių žvaigždynų lotyniškais vardais. Kiekvieną komandą sudarė 7–12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

Edukacinis užsiėmimas ,,Nepaprastos paukščių kelionės“

Lapkričio 23 d. 1‒3 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Nepaprastos paukščių kelionės“, kurį vedė VšĮ ,,Edukaciniai projektai“ lektorė Agnė.

Užsiėmimas prasidėjo nuo pokalbio apie paukščius bei užduoties ‒ atpažinti juos nuotraukose, kurios buvo iškabintos ant klasės sienų. Vaikai nesunkiai atpažino genį, gandrą, varną, apuoką, erelį. Pagalbos reikėjo atpažįstant strazdą, kukutį, čiurlį, žuvėdrą. Po to sekė interaktyvi užduotis – mokiniai turėjo nufotografuoti pasirinktą paukštį ir šią nuotrauką įkelti į programėlę „iNaturalist“. Tai programėlė padedanti beveik žaibiškai atpažinti daugumą organizmų rūšių. Tad mokiniai turėjo išsiaiškinti paukščio pavadinimą, rasti informacijos apie jo buveinę ir ekologiją.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Edukacinis užsiėmimas ,,Nepaprastos paukščių kelionės“

Kai veiklų netrūksta…

Paskutinėmis lapkričio dienomis gimnazijos akordeonistai turėjo daug įdomių ir įvairių veiklų, todėl labai greitai ir nepastebimai prabėgo šis savaitgalis.

Šiais metais jau 15-ąjį kartą buvo vykdoma dalyvių atranka į LRT televizijos visuomeninį projektą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Projektą inicijuoja Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Mūsų Ia gimnazijos klasės mokinys Motiejus Dudnikas praėjo atranką ir lapkričio 24 dieną buvo pakviestas į devintokų filmavimą. Į sostinę jis vyko ir žaidime dalyvavo drauge su puikiai nusiteikusia ir draugiška bendraklasių palaikymo komanda.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentavimas išjungtas įraše Kai veiklų netrūksta…