Ketvirtokų pažintis su žirgais

Šiltą rudenišką popietę ketvirtokai su lydinčiais tėveliais vyko į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, kuris įsikūręs Salduvės parke, šalia Talkšos ežero. Mūsų klasės mokinės Viltė Ambložiejūtė, Gabrielė Razgutė ir Austėja Čiužaitė čia dažnos viešnios, nes jos lanko žirgyno būrelį. Tad mergaitės mums ir pravedė edukacinį užsiėmimą „Pažintis su žirgu“. Jos papasakojo, kaip prižiūrėti šiuos gražuolius, mylėti ir rūpintis jais, tapti gerais draugais. Pademonstravo įvairius reikmenis: žąslus, kamanas, pavalkus, gūnias, balną, balnakilpes, botagą, steką – neilgą botagėlį, žirgo švaros priemones, įvairius šepečius, specialius kanopų krapštukus. Vaikai sužinojo, kad kanopas reikia valyti kasdien, nes nuo jų priklauso žirgo sveikata, ne veltui sena anglų patarlė byloja – nėra kojų, nėra žirgo. Laikėme rankose pasagą – laimės simbolį, o arkliui jos be galo reikalingos, nes apsaugo žirgo kanopas nuo sužeidimų, per greito nusidėvėjimo, leidžia laisvai judėti įvairiais paviršiais.

Po pasivaikščiojimo ir susipažinimo su  jaunųjų gamtininkų centro augintiniais, vyko viktorina. Mergaitės komandoms uždavinėjo įvairius klausimus, o jų kapitonai, pasitarę su nariais, pateikdavo atsakymą. Tai buvo puikus žinių patikrinimas ir įtvirtinimas. Nugalėtojų komanda buvo apdovanota saldžiais prizais.

Pasidžiaugėme nuostabia rudeniška gamta, papildytu žinių bagažu, gražiu bendravimu. Ačiū Viltei, Gabrielei, Austėjai bei jų trenerei Ingai už puikų edukacinį užsiėmimą.

Pradinių klasių mokytoja Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.