Respublikinis jaunųjų dirigentų konkursas

Sausio 19 d. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje vyko II respublikinis jaunųjų dirigentų konkursas, skirtas artėjančiai jubiliejinei 2024 metų Dainų šventei. Dalyvavo Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Raseinių meno gimnazijų ir meno mokyklų jaunieji dirigentai, kuriuos vertino autoritetinga komisija: LMTA Choro dirigavimo katedros profesorius, komisijos pirmininkas Dainius Puišys, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos choro dirigavimo mokytojas ir choro vadovas Romualdas Gražinis ir Biržų krašto chorvedė Lina Vireliūnienė.

Mūsų gimnazijos atstovą Ib gimnazijos klasės mokinį Ervidą Balčiūną, besimokantį dirigavimo pirmus metus, lydėjo sėkmė ‒ savo amžiaus grupėje užimta I vieta, laimėtas I laipsnio laureato diplomas. Mokinio atlikėjo raiškos mokytoja Rita Ragauskaitė, koncertmeisterė Laimutė Mameniškytė.

Vertinimo komisijos pirmininkas Dainius Puišys palinkėjo jauniesiems dirigentams sėkmės ir kantrybės, mokantis dirigavimo, o konkurso organizatoriams, ypač Viktorijai Morkūnienei ‒   tęsti konkursų rengimo tradiciją. Visi konkurso dalyviai bei jų mokytojai ir koncertmeisteriai buvo apdovanoti suvenyrais, padėkos raštais ir pavaišinti skaniais pietumis Biržų pilies kavinėje.

Kelionė į Biržus neprailgo, už tai nuoširdžiai dėkojame mus saugiai ir greitai nuvežusiam ūkio dalies vedėjui Henrikui Šauliui.

Dar kartą sveikiname mūsų jaunąjį dirigentą Ervidą Balčiūną ir linkime jam sėkmingų startų ateityje!

Mokytoja Rita Ragauskaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.