Gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo tarptautinio projekto „Combining the arts“ veiklose Švedijoje

Iš Švedijos grįžo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė, dalyvavusi tarptautinio NORDPLUS JUNIOR projekto „Combining the arts“ pirmajame partnerių susitikime. Šiame projekte be mūsų gimnazijos mokinių dalyvauja Švedijos Tärnaby menų mokyklos, Jelgavos gimnazijos ir Molėtų rajono Alantos gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Projekto tikslas – skatinti skirtingų šalių mokinių kūrybiškumą ir bendradarbiavimą, pasitelkiant įvairias meno rūšis. Pagal projekto programą pirmasis partnerių susitikimas vyko Švedijoje, kiti trys partnerių susitikimai vyks gegužės pabaigoje Jelgavoje, Šiauliuose ir Alantoje.

Mūsų gimnazijai projekte atstovauja mokytojos Justina Šaltė (grupės vadovė) ir Daiva Dijokienė bei penki moksleiviai: Nida Tamošaitytė, Deimantė Laurinaitytė, Adrijus Balčiūnas, Mėja Kančauskaitė ir Ervidas Balčiūnas.

Švedijos Tärnaby miestelį, kuris yra šalies šiaurinėje dalyje, projekto dalyviams pasiekti nebuvo taip paprasta – teko iš Rygos skristi dviem lėktuvais ir dar 5 valandas keliauti autobusu. Kelionė gimnazijos projektų vadovo Zenono Ripinskio dėka buvo suplanuota taip, kad mūsiškiai turėtų galimybę ir pabuvoti Stokholme, ir atskridus į Švediją pailsėti Umea miesto viešbutyje.

Tärnaby menų mokykloje visi projekto dalyviai susipažino ir greitai įsijungė į įvairias veiklas. Per trumpą laiką jų būta daug ir įvairių: buvo galimybė susipažinti su samių tradicine kultūra, jų papuošalais bei pamėginti juos pasidaryti, dalyvauti bendruose dramos, cirko, muzikos užsėmimuose ir kt. Ypač visiems patiko suteikta galimybė pasimėgauti sniegu, išbandyti kalnų slides. Mokiniai taip pat pristatė savo šalis, gamino tradicinius patiekalus, šoko liaudies šokius.

Mūsų mokiniams ši išvyka į Švediją suteikė daug įspūdžių. Mėja Kančauskaitė grįžusi pasakojo, kad jai labai patiko švedai, kurie pasirodė labai šilti ir malonūs žmonės. Pasak Mėjos, labiausiai jai įsiminė nuostabi gamta, snieguoti kalnai, maži švedų nameliai. „Iki šiol nebuvau tiek toli keliavusi, todėl įspūdžių patyriau daug. Buvo labai smagu, nes labiau susidraugavome ir su savo gimnazijos mokiniais, ir susipažinome su kitais projekto dalyviais. Man labai patiko darbų pamokėlės, kurių metu vietos mokytojas rodė, kaip pasigaminti šiaurietišką papuošalą. Mes šlifavome elnio ragą ir pasigaminome gražius tradicinius pakabukus“, – sako Mėja.

Deimantė Laurinaitytė taip pat liko susižavėjusi kalnais ir gamta. Jai labai patiko galimybė kartu pamuzikuoti su kitais projekto dalyviams, pagroti lietuviškų kūrinių ir išmokti švediškų tradicinių melodijų. „Be bendro muzikavimo labai patiko ir šokiai. Ypač man įsiminė gražūs latvių šokiai. Žodžiu, veiklų buvo labai daug ir įvairių. Smagu, kad per tokį trumpą laiką visi susibūrėme ir susidraugavome. Džiaugiuosi, kad kelionės metu pagilinau ir anglų kalbos žinias, nes turėjau galimybę jas pritaikyti praktikoje“, – teigia Deimantė.

Mokytoja Daiva Dijokienė pasakojo, jog Tärnaby menų mokykloje teko patirti ir tokių dalykų, kurių negalėtume įsivaizduoti pas mus. D. Dijokienė: „Vieną dieną mokyklos kieme buvo uždegti 6 nedideli laužai, kur patys vaikai gamino patiekalą – kepė elnių mėsą. Jokių kažkokių priešgaisrinių apribojimų nebuvo ir viskas vyko labai saugiai. Per darbų pamokas vaikai naudoja aštrius peilius, įvairias dildes ir kt. įrankius. Švedų mokytojų nuomone, vaikai turi išmokti naudoti įrankius, turi viską išbandyti. Taip pat didelį įspūdį paliko švedų slidinėjimo įgūdžiai. Jie patys juokdamiesi sako, jog Šiaurės švedai geriau slidinėja, negu vaikšto. Džiaugiuosi, jog mūsų mokiniai visur buvo aktyvūs ir pelnė projekto dalyvių simpatijas. Tärnaby menų mokyklos mokytojas Sebastjanas išlydėdamas mums, mokytojoms, pasakė, jog mes turime labai didžiuotis savo mokiniais“. Mokytoja teigia pamačiusi, jog švedų pedagogai yra daug laisvesni, ypač priimant svečius, taip pat bendraudami tarpusavyje arba su mokiniais.

Mokytojai Justinai Šaltei didžiausią džiaugsmą kėlė mūsų mokinių išlaisvėjimas. „Pamačiau, kokie jie kūrybiški, greitai susidraugaujantys ir empatiški. Žodžiu, mūsų mokiniai buvo tarsi projekto lyderiai, vedantys paskui save kitus. Tai labai džiugina“, – pažymėjo J. Šaltė.

Sugrįžusi iš Švedijos mūsų gimnazijos delegacija netrukus pradės rengtis naujiems projekto „Combining the arts“ dalyvių susitikimams Latvijoje ir čia, Lietuvoje – Šiauliuose ir Alantoje.

Projekto dalyvių nuotraukose: kelionės į Švediją akimirkos.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.