Integruota pasaulio pažinimo ir chemijos pamoka

Lapkričio 27 dieną 4 klasės mokiniams vyko integruota pasaulio pažinimo ir chemijos pamoka „Kaip taupyti energiją?“, „Ateities kuras“. Tai pirmoji mokinių pažintis su chemijos mokslu bei mokytoja Nijole Buračiene. Ketvirtokai išsiaiškino, kas teršia aplinką ir kodėl svarbu gyventi kuo ekologiškiau. Mokytoja Nijolė papasakojo vaikams, kur gamtoje galime rasti vandenilį, supažindino su vandenilio savybėmis, paaiškino, kodėl ši medžiaga yra ekologiška, bet dar plačiai netaikoma, pasiūlė mokiniams patiems išgauti vandenilį. Mokytoja pademonstravo vandenilio dujų gavimą, surinkimą ir patikrinimą.

Prisiminę saugaus elgesio taisykles, užsimovę pirštines, užsidėję apsauginius akinius, vaikai atliko bandymą. Patys sėkmingai gavo vandenilį, jį surinko, patikrino jo grynumą. Aptarė vandenilio degimo produktą. Saugiai atlikdami bandymus tikrino hipotezę, darė pagrįstas išvadas.

Smagu, kad bandymas pavyko, o kai kuriuos truputį ir išgąsdino, nes prie sprogimo garso nesame pripratę. Visi kartu nusprendėme, kad vandenilis labai ekologiškas kuras – ateities kuras, tik reikia išmokti jį suvaldyti.

Pažintis su chemijos mokslu sužadino ketvirtokų smalsumą, paskatino domėtis mus supančia aplinka, stebėti ir tyrinėti įvairius reiškinius.

Mokytojos Nijolė Buračienė ir Alina Mockuvienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.