XIV respublikinis religinės muzikos festivalis-konkursas, skirtas religinės muzikos, poezijos ir chorų globėjai Šv. Cecilijai

Lapkričio 24 dieną Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje vyko Respublikinis jaunųjų choro dirigentų konkursas, kuriame varžėsi jaunieji atlikėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio specializuoto muzikos ugdymo įstaigų. Mūsų gimnazijai atstovavo mokytojos Ritos Ragauskaitės parengtas IVb gimnazijos klasės moksleivis Ignas Šliauteris, kuriam akompanavo koncertmeisterė Laimutė Mameniškytė.

Pirmame ture jaunieji konkurso dalyviai atliko solo dainą, akompanuodami sau, ir padirigavo laisvai pasirinktą programą prie instrumento, kurią vertinimo komisijos pirmininkas, LMTA profesorius Dainius  Puišys apibūdino kaip labai brandžią ir profesionaliai atliktą.

Antrame ture dirigentai ekspromtu dirigavo chorinę dainą, atliekamą Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mišraus choro, kuriam vadovauja Laima Česlauskaitė-Zamkauskienė. Tai buvo gana sudėtinga užduotis, reikalaujanti praktinių įgūdžių.

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos direktorė ir vertinimo komisijos narė Emilija Kriščiūnaitė supažindino visus dalyvius su jau įvykusiais festivalio renginiais, būsimais chorų konkurso dienos pasirodymais bei apdovanojo visus dalyvius ir jų mokytojus atminimo dovanomis ir Laureatų diplomais, linkėdama susitikti ir kitais mokslo metais.

Konkursas visiems jo dalyviams suteikė daug teigiamų emocijų, gerosios darbo patirties bei praturtino žinių bagažą.

Mokytoja Rita Ragauskaitė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.