Konkursas „Moj siabra – bajan“

Tarptautinis akordeonistų-bajanistų konkursas „Moj siabra ‒ bajan“, kurį organizuoja Baltarusijos kultūros ministerija, Baltarusijos akordeonistų-bajanistų asociacija ir valstybinis N. F. Sokolovskio vardo menų koledžas, šiais metais įvyko vasario 19‒21 dienomis Gomelyje. Konkursas išaugo iš atvirojo Baltarusijos konkurso ir jau trečią kartą buvo pravestas kaip tarptautinis renginys.

Gimnazijos akordeonistai visas savo atostogas praleido bendraminčių rate kaimyninėje šalyje. Aktyviai dirbdami konkursui buvo pasiruošę net septyni moksleiviai, deja, dėl ligos du iš jų liko namuose, o ir nuvykusiuosius pasivijo ligos… Tačiau didelis noras dalyvauti ir varžytis su kitų šalių jaunaisiais muzikais nugalėjo ‒ visi sėkmingai pasirodę konkurse tapo laureatais. Laimėtas pagrindinis konkurso prizas Grand Prix, I, II ir III vietos.

Konkurso dalyviai turėjo galimybę klausytis puikaus atlikėjo iš Maskvos E. Achanovo koncerto, V. Novikovo seminaro apie improvizacijos pradmenis ir šio atlikėjo muzikavimo. Žavėjomės konkurso atidarymo koncertu, kuriame grojo koledžo akordeonistų-bajanistų orkestras.

Laisvalaikio metu lankėmės Gomelio miesto parke, žavėjomės Dniepro intako Sožu upės pakrantėmis. Kelionė traukiniais paliko įspūdį važiavusiems šia transporto priemone pirmą kartą, nors persikėlimai su instrumentais į juos tikrai nebuvo lengvi. Tačiau organizatorių dėmesys svečiams nustūmė užmarštin visus sunkumus ir daugelis konkurso dalyvių norėtų vėl ir vėl tai pakartoti.

Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.