Korėjoje vykusiame tarptautiniame kongrese su užsienio šalių atstovais aptartos galimybės plėsti partnerinius ryšius

Šiaulių Sauliaus Sondeckio gimnazijos projektų vadovas Zenonas Ripinskis grįžo iš Pietų Korėjoje vykusio tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF Generalinio kongreso, kuriame buvo puiki galimybė ne tik pristatyti 2023 metais liepos 4–9 d. Šiauliuose vyksiantį tarptautinį folkloro konkursą-festivalį „Saulės žiedas“, kurio direktorius jis yra, bet ir su užsienio šalių partneriais aptarti bendradarbiavimo įvairiuose kultūros bei švietimo projektuose galimybes.

Tarptautinė šokių festivalių federacija FIDAF, mininti dešimties metų jubiliejų, vienija atstovus iš daugiau kaip aštuoniasdešimt Europos, Azijos, P. Amerikos, Okeanijos ir Afrikos šalių. Pasak Z. Ripinskio P. Korėjos Cheonano mieste vykusiame kongrese įvairių šalių atstovai diskutavo ne tik tarptautinių festivalių ir kitų renginių organizavimo klausimais, bet kartu aptarė ir partnerystės įsijungti į įvairius projektus galimybes. „Šios išvykos metu turėjau tikslą ne tik pristatyti apie Šiauliuose rengiamą tarptautinį konkursą-festivalį „Saulės žiedas“, bet ir Europos šalių atstovams pristatyti mūsų menų gimnaziją. Su Vengrijos, Bulgarijos, Ispanijos, Nyderlandų ir kitų šalių kultūros ir švietimo organizacijoms atstovaujančiais FIDAF nariais kalbėjausi apie galimą bendradarbiavimą, partnerių paiešką jų šalyse, apie galimybes įsitraukti į įvairius ugdymo, profesinės pedagogų kvalifikacijos tobulinimo, kultūrinių mainų projektus. Aišku, plečiant partnerystės ryšius su kitomis šalimis, svarbu ieškoti projektus finansuojančių fondų ir organizacijų. Lietuvos vardas jau gerai žinomas, todėl daug aiškinti, kur mes esame ir kas mes esame, tikrai nereikėjo. Visi supranta, jog tarpkultūrinis bendradarbiavimas, ypač švietimo srityje, yra labai svarbus, nes jis suteikia galimybę pedagogams dalytis gerąja patirtimi, o moksleiviams padeda ugdyti toleranciją kitai kultūrai“, – po kelionės pasakojo Z. Ripinskis.

Korėjoje pristatytas 2023 metais Šiauliuose įvyksiantis 9-asis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ yra įtrauktas į oficialius tarptautinių organizacijų FIDAF ir IOV oficialių renginių kalendorius. Reikia pažymėti, jog pirmą kartą šio festivalio programoje bus surengtas visos Lietuvos kanklių muzikos koncertas „Skambėkite, kanklės“, skirtas pasirengimui 2024 m. vyksiančiai Dainų šventei. Z. Ripinskis sako tikintis, kad kitąmet po ketverių metų pertraukos „Saulės žiedas“ pagaliau vėl įvyks, žinoma, jeigu nesutrukdys jokia pandemija ir kitos aplinkybės.

Cheonane vykusio FIDAF kongreso metu buvo patvirtinti šios tarptautinės festivalių organizacijos įstatų pakeitimai, surengti vykdomojo komiteto ir vadovų rinkimai. Malonu pažymėti, jog mūsų gimnazijos projektų vadovas Z. Ripinskis antrą kadenciją iš eilės buvo išrinktas vienu iš FIDAF direktoriumi Europai. Sveikiname kolegą ir linkime profesinės sėkmės!

Zenono Ripinskio nuotraukos

Gimnazijos direktorė Regina Marozienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.