Šiauliečiai dalyvavo XXVI tarptautiniame akordeono muzikos festivalyje „Vilnius 2023“

Lietuvos akordeonistų asociacija lapkričio 9‒26 dienomis jau dvidešimt šeštąjį kartą organizavo Tarptautinį akordeono muzikos festivalį „Vilnius“.

Tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius“ ‒ tai erdvė pristatyti plačiai auditorijai ryškias, aukštai įsitvirtinusias pasaulines žvaigždes bei kylančius Lietuvos ir pasaulio akordeono atlikėjų vardus, atveriant jiems duris į tarptautines aukštumas ir klausytojų širdis. Skirtingų kartų, stilių ir žanrų atlikėjai yra kaip kompasas, rodantis aktualiausias šiuolaikinio akordeono meno kryptis pasaulyje.

Šį kartą organizatoriai pakvietė akordeono muzikos gerbėjus net į 11 geriausių šalies ir užsienio atlikėjų koncertų. Festivalio meno vadovas prof. Raimondas Sviackevičius pakvietė klausytojus  pažinti ir dvi kylančias Lietuvos žvaigždes, ryškiausius jaunosios kartos akordeonistus Mantą Leonardo Lizzi ir mūsų gimnazistą Joną Vozbutą.

Abu atlikėjai yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai, kaskart pelnantys pirmąsias ar Grand Prix vietas ir solidžiai reprezentuojantys Lietuvą pasaulyje. Atlikėjai dažnai groja įvairios sudėties ansambliuose, solo ir su kameriniais ansambliais. Kasmet dalyvauja šalies ir tarptautiniuose festivaliuose, koncertuose ir meistriškumo kursuose su žymiausiais šalies ir užsienio mokytojais. Jau ne vienerius metus Mantas ir Jonas yra globojami M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“.

„Jaunasis menininkas“, „Jaunasis šviesuolis“, „Lietuvos garbė“, „Metų vaikas“ stipendijos, oficialūs padėkos raštai iš Lietuvos Respublikos prezidentų ar televizijos projektai „Lietuvos talentai. Supervaikai“, „Lietuvos Maximalistai“ yra tik maža dalis įvertinimų, kuriuose jaunieji akordeonistai buvo pastebėti, įvertinti ir skatinami plėtoti savo muzikinę veiklą.

Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos auklėtinis palangiškis Mantas Leonardo Lizzi ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ugdytinis mažeikiškis Jonas Vozbutas pasirodė festivalio „Vilnius 2023“ koncerte lapkričio 19 dieną. Kartu su Jonu dalyvavo ir trio „Metaccord“. Jonas Vozbutas, Motiejus Dudnikas ir Gabrielius Ruzas atliko Jono sukurtą pjesę „Actuellement?“. Vaikinai Vilniuje buvo tris dienas, dalyvavo festivalio renginiuose, klausėsi svečių koncertų, lankėsi atvirose pamokose.

Visi festivalio koncertai leido klausytojams pasinerti į klausymosi malonumą ir patirti naujų įspūdžių, naujų spalvų, klausant akordeono muzikos.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.