Šimtmečio programavimo valanda

Praėjusį penktadienį, lapkričio 30 dieną, gimnazijos 5–7 klasių mokiniai dalyvavo renginyje „100 programavimo valanda“. Šis renginys buvo ypatingas – gimnazistai prisijungė prie Valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių „Hour of Code“, kurios organizatoriai parengė išskirtines programavimo užduotis vaikams. Pirmą kartą mokiniai programavimą pažino atlikdami ne visam pasauliui skirtas, o specialiai Lietuvai sukurtas užduotis, kurios kvietė pažinti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir herojus.

Renginį vedė svečiai iš Vilniaus, programuotojai Andrius ir Aivaras. Pirmoje dalyje vyko paskaita apie naujausias šiuolaikines technologijas ir programas, kurias kuria lietuviai, o antroje dalyje mokiniai atliko praktines užduotis. Štai kaip apie renginį atsiliepė 7 klasės mokinys Jonas Vozbutas: „Man ši paskaita labai patiko, nes buvo labai įdomiai pristatinėjami ir apibūdinami šiuolaikiniai išradimai, tokie kaip Google sukurtas savarankiškai važiuojantis automobilis ar lietuvių sukurta „Pixelmator“ paveikslėlių redagavimo programėlė. Mums visiems ši tema yra labai aktuali, nes mes privalome žinoti, kaip keičiasi šiuolaikinis pasaulis, nes šiuolaikinės technologijos skverbiasi vis labiau ir labiau į mūsų kasdieninį gyvenimą.“

Šimtmečio programavimo valanda tapo integruota virtualia Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka visiems. Mokiniams atliekant užduotis reikėjo į Nepriklausomybės aktą įrašyti „iškritusius“ žodžius, S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvu skristi per Atlantą, sukurti lietuvišką šokį ir įveikti daug kitų uždavinių. Šis renginys įkvėpė vaikų technologinį smalsumą, kūrybiškumą, davė puikų startą programavimui.

Mokytoja Rasa Jonaitienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.